Gruzínsko 14.09.-21.09.2018, Gruzínsko, 14.9.2018, Polpenzia

Gruzínsko 14.09.-21.09.2018 starstarstar

Gruzínsko 14.09.-21.09.2018
Termín:
14.9.2018 – 21.9.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní / 7 nocí
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:64774125
od 610 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Stravovanie
Polpenzia
Doprava
Letecky
Program
Odlet v ranných hodinách cez Istanbul s krátkym medzipristátím do Tbilisi - hlavné mesto Gruzínska. Názov "Tbilisi" / teplo / bolo dané mestu kvôli vytvrdnuteľným sírnym horúcim prameňom a starým kúpeľom.
• ázijské farebné kúpeľné domy (XVIII.) Horúce sirné pramene s exotickou relaxačnou masážou - (obľúbené miesto A. Puškina, A. Dumasa, A. Tolstoj;)
Večera a prenocovanie v Tbilisi
2.deň: raňajky v hoteli;
• Meteka (XII c.) Kráľovský rezidenčný komplex, kostol s krížovými klenbami;
• Mtskheta mesto - starobylé hlavné mesto Gruzínska. Známy ako "Hole Place", je považovaný za druhý "Jeruzalem". Nachádza sa na rovine na sútoku riek Mtkvari a Aragvi, tu prechádzala starodávna obchodná hodvábna cestaJvari - (VI c). Nachádza sa na vrchole kopca a ponúka úžasný výhľad na spojenie dvoch riek. Svetové dedičstvo UNESCO; Jvari je postavený okolo čestného kríža, ktorý postavil sv. Nino.
• Katedrála Svetitskhoveli - (XI c). - Najväčší kresťanský chrám v Gruzínsku. Posvätné miesto, kde sa zachováva Kristova róba. Je tu uložený plášť proroka Eliáša. Svetové dedičstvo UNESCO
• Kláštor Shio-Mgvime (VI.) Je stredoveký kláštorný komplex v Gruzínsku, neďaleko mesta Mtskheta. Založil ho "Shio-Mgvimeli" jeden z asýrskych otcov; V blízkosti kláštora je prameň. Podľa legendy sa objavil po Shioových slovách, keď zostali bez vody. Večera a prenocovanie v Tbilisi.
3.deň:Raňajky v hoteli.
• Sighnaghi - Mesto lásky je postavené na pravom brehu rieky Alazani, na vyššom kopci. Kráľovské opevnené mesto (XVIII c.) s úzkymi uličkami obklopenými obrannými múrmi s 23 vežami.
• Kláštorný komplex sv. Nino Bodbe (IX c.) Duchovné a kultúrno-vzdelávacie centrum pod stálym dohľadom nad kráľmi odkedy sv. Nino vstúpil do tohto miesta v 4. storočí. Kláštor je známy svojím prameňom Sv.Nina - návštevníci veria v jeho zázračnú povahu.
• Defenzívna stena okolo Sighnaghi. Kvôli vysokej polohe steny je dobre viditeľný krásny výhľad na údolie Alazani.
• vinárska spoločnosť KHAREBA v meste Kvareli - 7 km dlhý vínny tunel - jedno z unikátnych miest. Jeho poloha vytvára jednu z najlepších podmienok pre konzerváciu vína. Tu môžete vyhodnotiť odrody najlepších druhov vína;
• Hrad Gremi (XVI.) - kráľovská citadela a cirkev archanjelov. Komplex je to, čo prežilo z kedysi kvitnúceho mesta Gremi a nachádza sa na východ od dnešnej dediny rovnakého mena v okrese Kvareli. Patrí sem aj kostol Archangela a Kráľovská veža. Historicky je jedným z dôležitých obchodných centier tohto regiónu. Večera a prenocovanie v Telavi.4.deň:Raňajky v hoteli.
Región Kakheti - mesto Telavi. Administratívne a kultúrne centrum regiónu. Mesto sedí na kopci nad údolím Alazani s Kaukazom v pozadí.
• Kráľovský hrad, panteón a perzský palác kráľa Erekle II. XVIII.
• Eparchie Alaverdi (VI.) Hlavná cirkev a miesto založené otcom svätého Jozefa - Siriána Známy s 11. nástennými maľbami a veľkou knižnicou so starými rukopismi. V Alaverdi členovia kráľovskej rodiny skladali sľuby.
• v obci sa nachádza Tsinandali Prince Al. Rezidencia Chavchavadze s jedinečným a krásnym anglickým parkom. Večera a prenocovanie v Tbilisi.
5.deň:Raňajky v hoteli.
• Khertvisi - hrad, jeden z najstarších opevnení v Gruzínsku. Pevnosť sa nachádza na vysokom skalnom kopci v úzkom kaňone na sútoku riek. Podľa legendy Alexander Veľký navštívil miesto počas svojej východnej cesty v 4 st.
• Vardzia (gruzínska Petra), založená v skalnom mestskom komplexe (12. - 13. storočie), obdobie zlatého veku počas vlády kráľovnej Tamary. K dispozícii je - dobre opevnený kláštor s 600 bytmi, 28 domov na výrobu vína, 15 kostolov, knižnica, skladisko liekov, dôležité politické, kultúrne, vzdelávacie a duchovné centrum krajiny. Večera a prenocovanie v Akhaltsikhe.
6.deň:Raňajky v hoteli.
• Rabat - hrad a múzeum (IX c.) Bývalý najväčší otrocký bazár do XVIII. - miesto etickej a náboženskej rozmanitosti, historický symbol gruzínskej tolerancie, kde môžete navzájom vidieť gruzínske, arménske a moslimské kostoly a svätostánky. V hradnom komplexe s rozlohou 7 hektárov sa nachádza kostol, mešita, minaret a synagóga.
• Minerálny vodný park Borjomi - Borjomi pochádza z roku 1850 a je pekným miestom na prechádzku. Toto bolo miesto, kde bol objavený pôvodný vodný prameň a po guvernérovej dcére, ktorá tu bola vyliečená, dostal meno Jekaterinský prameň. Minerálna voda tečie z kohútikov v pavilóne rovno pred vchodom a moderné lanovky vás dopravia na kopec nad park. Možnosť kúpania v liečivých prameňoch.
Večera a prenocovanie v Tbilisi.
7.deň: Raňajky v hoteli.
Katedrála Najsvätejšej Trojice všeobecne známa ako Sameba je hlavnou katedrálou gruzínskej pravoslávnej cirkvi. Postavená v rokoch 1995 až 2004, je treťou najvyššou pravoslávnou katedrálou na svete. Sameba je syntetizácia tradičných štýlov, ktoré dominujú gruzínskej architektúre kostola v rôznych fázach histórie a má niektoré byzantské podtóny.
Poobede voľný program, možnosť nákupu suvenírov.
Tradičná gruzínska večera s jedlom, vínom, tancom a hudbou.
Nocľah v Tbilisi.
8.deň: Transfer na letisko k odletu.
Cena zahŕňa
spiatočnú letenku Košice-Tbilisi, klasickú veľkú batožinu, 7xubytovanie v 3*hoteloch s polpenziou, tradičná gruzínska večera posledný deň pred návratom, miestni sprievodcovia, transfery autobusom počas pobytu, vstupy do jednotlivých pamiatok, poistenie insolventnosti
Cena nezahŕňa
letiskový poplatok 160 eur, cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 16 eur
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK